İstanbul Post Production Department İstanbul Post Production Department


IPD

ADRES

Levent Mah. Çalıkuşu Sk. No:9
Levent, İstanbul

BİZE ULAŞIN

info@ipdtr.com
+90 0212 238 07 08

Kurgu

IPD; yüksek kapasiteli ortak storage alanıyla, yüksek hızlı veri transferine sahip teknik altyapısıyla, bütün iş istasyonlarıyla ve tabii ki AVID kurgu istasyonlarıyla da “oda bağımsız” olarak kurgu hizmeti vermektedir. Kurgu istasyonlarımızda isteğe bağlı olarak Final Cut ve Adobe Premier kurgu programları da kullanılmaktadır.

Görsel Efektler

VFX çözümlemelerimiz Autodesk ailesine ait Flame Premium programı üzerinde sunulmaktadır. OnLine iş istasyonlarımız da tıpkı AVID’ler gibi, ortak storage üzerinden bütün iş istasyonlarıyla “oda bağımsız” olarak çalışmaktadır. Ayrıca Flame Premium iş istasyonlarımız kendi aralarında da, aynı projeyi birden fazla istasyonda aynı anda çalışma özelliğini sunan WireTrap sistemiyle hizmet vermektedir.

Renk Düzeltme

IPD; Da Vinci Resolve’un en güncel versiyonuyla, DCI lisanslı Sony 4K projeksiyonuyla, aynı zamanda “screening room” olarak da hizmet verebilen sinema salonuyla ve TVC filmlerine hizmet üreten color grading odasıyla dünyada kullanılan bütün digital video formatlarına color grading yapmaktadır.

Transfer

IPD’nin bütün iş istasyonları yüksek hızlı veri transferiyle Transfer Odası’nın üzerinden birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Yine IPD’de üretilen bütün işler, istenen her türlü uzantı ve çözünürlükte, istenen her türlü mecraya uygun olarak yayınlanmak üzere dönüştürülmektedir. Burada üretilen yayın kopyalarının görüntü ve ses seviyeleri, QC işleminden geçtikten sonra çeşitli data transfer yöntemiyle ilgili kurumlara dağıtılmaktadır.

Ses

IPD’nin ses stüdyolarında dublaj kaydı, ses tasarımı, stereo miksaj ve 5.1 Surround Premix yapılmaktadır. ProTools’un en güncel versiyonu deneyimli ve yaratıcı ses kadromuzun en büyük yardımcısı olarak her iki stüdyomuzda da kulanılmaktadır.

3D

Yetkin ve yaratıcı 3D ekibimiz; karakter tasarımı, modelleme, rig, animasyon, texture/lighting, sıvı ve bulut simülasyonu gibi CG üretimlerini güncel versiyonlu programlar üzerinde üretmektedirler.